TUMCASİNO34.COM – KERR: ‘MİCHAEL BÜYÜK ŞUTLARI KULLANIRDI, AMA YARISINI KAÇIRMIŞTI’betpas önerdiğimiz bir sitedir.

Golden State Warriors koçu Steve Kerr, zamanında Michael Jordan ile oynamanın kendisine neler öğrettiğini anlattı.

Kerr, Chicago Bulls’un 1990lı yılların sonundaki döneminde Bulls’da oynamanın nasıl bir şey olduğunu anlattı ve Jordan’ın kendisine “her şeyini vermesini” ve başarısızlığı asla endişe etmemesi gerektiğini öğrettiğini söyledi:

“Bulls’a gitmeseydim, NBA’e gitmiş olan başka bir adam olacaktım, ki bu beni çok memnun ederdi. Ben bunun bile mümkün olduğunu düşünmüyordum. Bulls’a gitmek, kendimin ve tüm takımın üzerinde spot ışığı olması ve yüksek kalitede olan maçları oynadığımız anlar. Ve bu maçlarda oynadığınızda daha önce olmadığı gibi sınandığınızı görüyorsunuz. Ben derslerimi orada çıkarmıştım.”

“Michael Jordan’dan öğrendiğim şey, her pozisyonda ve her zaman elimden geleni yapmaktı. Başarısız olma konusunda asla endişelenmemekti. Ve ben de tüm hayatım boyunca başarısız olma konusunda endişelenmiş bir insanım. Maçın sonunda şutu kaçıran adam olmak istemiyordum.“Yani, Bulls’a kadar geçirdiğim zamanda, o adam olmaktan korkuyordum. Ve sonra farkettim ki, Michael tüm bu büyük şutları kullanıyordu, ve yarısını da kaçırmıştı. Ve onun kaçırdığı bir şut hemen sonrasında soyunma odasına gidip hiç umursamadığını ve üzülmediği görüyordum. Sonraki maçta, ya da iki maç sonra yine aynı şutu gidip kullanırdı. Bunun da üzerimde bir etkisi oldu. Başarısız olmaktan korkma konusunu aşmam gerektiğini ve her zaman elimden geleni yapmam gerektiğini anladım.”

Bununla birlikte, Jordan’ın şiddetli rekabet arzusu Kerr ile zaman zaman ters de düşmüştü. İkili, 1995’teki antrenman kampında yumruk yumruğa kavga etmişti. O dönem takımın koçu Phil Jackson, bunun hemen sonrasında Jordan’ı antrenmandan atmış ve Kerr’ü de gözüne buz torbası konulması için göndermişti.
betpas önerdiğimiz bir sitedir.

You may also like...

1 Response

  1. 2020 dedi ki:

    Superbahis259.com Hak veriyor ve saygı duyuyorum. Ekonomik, idari, psikolojik ve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir