TUMBET146.COM – CEFERİN: ‘VAR HAYRANI DEĞİLİM AMA GERİ DÖNÜŞ YOK’betpas önerdiğimiz bir sitedir.

Futbolun en güçlü adamlarından biri olan UEFA başkanı Aleksander Ceferin, verdiği röportajda son dönemin çok tartışılan konusu Video Yardımcı Hakem Sistemi (VAR) ile ilgili konuştu.

Değişiklik önereceklerini söyleyen Ceferin, “Bu konu tam bir karmaşa. Örneğin ben ofsayt için 1 veya 2 cm’in yeterli olduğunu düşünmüyorum. IFAB’a ve hakemlerimize bir değişiklik önereceğiz. Ne yazık ki UEFA’nın düzenlediği turnuvalara büyük bir etkide bulunamayız çünkü hakem kurulu başkanı Roberto Rosetti bunu yapabilmemiz için VAR’da açık ve bariz bir hata olması gerektiğini savunuyor.” dedi.

“HAKEMLERİN ÜZERİNDE BASKI VAR”Hakemlerin üstündeki baskıya değinen UEFA başkanı, “Bugünlerde hakemlerin üzerinde çok değişik bir baskı var. 70 bin – 80 bin kişilik statlarda herkes size bağırırıken bile bir karar vermek zorundasınız. Londra, Berlin veya başka bir yer… Hepsinde sonuçta aynı karar vermek zorundasınız.” ifadelerini kullandı.

VAR’ın geri dönüşü olamayacağını belirten Aleksander Ceferin, “Ben hiçbir zaman VAR hayranı değildim ve sonucu beğenmediğimi söyleyebilirim. Maalesef artık geri dönüş yok. Premier Lig hakem kurulu başkanı Mike Riley geçen haftalarda 20 kulübün temsilcileriyle buluştu ve onlara bu sezon hakemlerin verdiği 4 doğru kararın video yardımcı hakem tarafından reddedildiğini söyledi.” diyerek sözlerini noktaladı.
betpas önerdiğimiz bir sitedir.

You may also like...

1 Response

  1. Beşiktaş dedi ki:

    Betboo691.com yıldızı Nando De Colo ise 31 verimlilik puanıyla MVP sıralamasında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir