TRACKER-PM2.COM – SUMUDİCA: ‘BENİ PROVOKE ETTİLER’betpas önerdiğimiz bir sitedir.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü’nde geçtiğimiz hafta oynanan Konyaspor maçında olaylara karışan ve PFDK’ya sevkedilen Sumudica yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hareketlerinin kimseye karşı olmadığını ve kendisine yapılanları anlatmaya çalıştığını belirten Sumudica; “Konyaspor maçında olanlar hakkında birşeyler söylemek istiyorum. Çok zor bir maç oldu. Bende sıcaktım maçtan sonra. Ben sadece taraftarı alkışlamak istedim maçtan sonra. Beni provake ettiler ve bana bağırdılar. Benim ülkemde bu tür şeyler normal olduğu için burada da normal olduğunu düşündüm. Sadece rakip taraftarın bana neler yaptığını anlatmaya çalıştım toplantıda. Benim yaptığım hareketler kimseye karşı değildi. Yaptığım el hareketleri ve söylediğim sözlerle sadece olanları anlatmaya çalıştım.

KENDİMDEN KATIP BİRŞEY SÖYLEMEDİMsüpertotobet önerdiğimiz bir canlı bahis oynama sitedir.

Türkiye’deki herkese basın mensuplarına, taraftara saygı duyuyorum. Sadece olanları anlatmak istemiştim. Maçtan sonra çok sıcağı sıcağına olan bir olay olduğu için bunları yutamadım kendime yediremedim ve açıklamada bulundum. Kendimden katıp birşey söylemedim. Bana karşı yapılan el hareketlerini ve küfürleri orada basın mensupları önünde söyledim. Ben bu hareketi Konyaspor taraftarlarına değil orada bana hakaret eden küfür eden taraftarlara yaptım. Eğer böyle devam ederseniz küme düşersiniz diye o yüzden bu hareketi yaptım. PFDK’ye sevkedildim. Ben PFDK bana ceza verecekse hiç birşey yapmadım. Bu sene hiç ceza almadım bu ilk hareketim. Şu an ligdeki tek yabancı hoca benim. Ben kendimi yabancı olarak değil kendimi Türk olarak görüyorum aynı anda. Karşılaştırırken benide Türk olarak karşılaştırırlarsa mutlu olurum. ” dedi.

BU ŞEHRİ VE TAKIMI SEVİYORUM

Hafta sonu ligde oynayacakları Kayserispor maçıyla ilgilide konuşan Sumudica; ” Türkiye’ye geldiğimde çalıştığım ilk kulüp Kayserispor. Güzel zamanlarg eçirdim. Ama şu an Gaziantep F.K.’nın hocasıyım. Bu şehri ve takımı seviyorum. Bu maçı kazanmak için elimizden gelen herşeyi yapacağız. Ailemin bir ferdi sahada olsa ben yine kazanmak isterim. Zor bir maç olacak. Orta saha daki oyuncularımız eksik. Çok fazla oyuncumuzu sakat verdik ligin başından beri. Ekibimle beraber iyi çalışıyoruz. Sahaya en iyi 11’i sürmeye çalışacağız bu maçı kazanmak için. ” şeklinde konuştu.

HABER: Ali BUDAKYou may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir