TRACKER-PM2.COM – KEMAL ÖZDEŞ: ‘AVRUPA’DA BUNA PENALTI VERİLMİYOR’betpas önerdiğimiz bir sitedir.

Süper Lig’de Fenerbahçe’ye 3-2 mağlup olan Kasımpaşa’da teknik diretkör Kemal Özdeş, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

“BENCE PENALTI AMA…”

Hakem Ali Palabıyık’ın kararlarını değerlendiren Kemal Özdeş, “Her şey istediğimiz gibi gidiyordu, sonra 2. penaltı ve kırılma anı, üst üste 2 sarı kart ve kırmızı. Hakemimiz aynı eyleme 2 sarı kart göstererek oyuna müdahale ediyor. Baktığında bence de penaltı ama sürekli bakarsan, atacak bir neden bulursun, bence bu çok anlamlı değil.” dedi.

“AVRUPA’DA PENALTI VERMİYORLAR”

Kemal Özdeş sözlerini, “2-2’yi de bulduk, ardından çok kısa sürede golü yemek sıkıntı yarattı. Zorunlu değişiklikler sonrasında oyuna müdahale edemedik. Üzülüyorum, bakıyorum ilk penaltı pozisyonuna, kimseyi eleştirmiyorum, akşam bakacaklar ve teması görecekler ve penaltı diyecekler ancak Avrupa’nın gelişmiş ülkelerinde buna penaltı vermiyorlar. Yusuf’un sakatlandığı pozisyonda 4. hakem geliyor bana bileği burkuldu diyor, ona da git bir bak, ona niye bakmıyorsunuz? Kötü yani bunlar.” ifadeleriyle sürdürdü.

Ülke futbolunun gelişmesi gerektiğini vurgulayan Özdeş, “Verdiğimiz mücadelenin ardından buradan puan alamamak beni üzdü. Bugün bu futbolla maçı statta izleyen taraftarlar da mutsuz ayrıldı. Bu ülkede gelişime ihtiyaç var, Anadolu takımları da bunun içinde olacaklar. Bu maçları kaliteli yönetmek futbola da katkı sağlayacak, yoksa Avrupa’dan mutsuz dönmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“OYUNCULARIMA 11 KİŞİ KALMALARINI SÖYLEMİŞTİM”süpertotobet önerdiğimiz bir canlı bahis oynama sitedir.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısından konuşan Kemal Özdeş, sahadan puansız ayrıldıkları için üzgün olduklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Maçın garip halleri vardı. Maçın başında böyle bir baskıda, statta 1-0 geriye düşmek, sonra oyuna ortak olmak, Fenerbahçe’yi tedirgin etmek, 1-0’dan sonraki iyi durumumuzdu. Beraberliği de bulduk. En büyük problem, ikinci penaltının gol olmasıydı. Oyuncumuzun çok gereksiz itirazı ve aynı eylemden ikinci sarı kartı görmesi, 10 kişi bıraktı bizi. Maça çıkarken oyuncularıma ilk cümlem, 11 kişi tamamlamamızı istemiştim. Oyuncularım şimdi haklı oluğumu anladı.”

İkinci yarı iyi savunma yaptıklarını aktaran Özdeş, “10 kişi olmamıza rağmen Fenerbahçe’yi 3 adamla da olsa tedirgin ettik. Beraberlikten kısa süre sonra tekrar geri düştük. Bu sezon kornerden ilk kez gol yedik. 10 kişi oynayıp ve zorunlu değişikliklerle yorulunca, son dakika üretkenlikten uzaklaştık.” diye konuştu.

“HAKEMİN ETKİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Hakemin sonuca etki etmediğini kaydeden Özdeş, “Fenerbahçe bize karşı kazanabilir. Resmi durdurduğunuzda Ozan’a bir diz var ama düşer mi o müdahaleyle, sorgularsınız. Yusuf’a yapılanı da penaltı verseydi, ikisine verilmezdi derdim. Hatayı biz yaptık, hakemin etkisi olduğunu düşünmüyorum. Oyuncularıma ‘Yıldızlarla kurulu bir takıma karşı, takımın yıldız olduğu bir Kasımpaşa oynayacak.’ demiştim. Çok mutsuz değiliz ama elimiz boş dönüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kırmızı kart gören oyuncusu Karim Hafez için Özdeş, “Hakemin yerinde ben olsam birinci eylemden sonra oyuncuyu oyunda tutmak isterdim. Bırakın 11’e 11 oynayalım Fenerbahçe bizi farklı yensin, taraftarlar daha mutlu ayrılsın.” ifadelerini kullandı.You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir