LİDYABET174.COM – KAWHİ, ESKİ TAKIMINI 38 İLE VURDU, POPOVİCH’TEN ÖVGÜ GELDİbetpas önerdiğimiz bir sitedir.

LA Clippers süperstarı Kawhi Leonard, San Antonio Spurs’e karşı dün geceki galibiyeti hemen sonrası, eski koçu Gregg Popovich’e iltifatını sundu.

Leonard, eski takımı Spurs ile yollarını dostane bir şekilde ayırmamıştı, lakin yine de eski koçu Popovich’i saygıyla andı.

Clippers formasıyla ilk kez Kawhi, 2011 NBA Draftı’nda kendisini 15. sıradan seçen takımla karşı karşıyaydı.

Dün gece Spurs’e karşı Kawhi, 103-97’lik galibiyetlerinde 38 sayı ve 12 ribaund ile oynadı ve sezona 3-0 ile başlamış olan San Antonio’ya ilk mağlubiyetini yaşatmış oldu.

Leonard, Spurs için maç hemen sonrası “çok sıkı oynadılar” ifadesini kullanarak, eski takımının eforunu takdir etti.

“Klaw”, Clippers’ın Utah Jazz’a karşı oynadığı bir önceki maçta “yük yönetimi” nedeniyle oynamamıştı. Bir miktar süre dinlendikten sonra Spurs’e karşı oynayan Kawhi, performansının iyi tarafını çoğunlukla ikinci yarıda gösterdi.

“ONUN ‘KAWHI LEONARD’ OLACAĞINI BİLMİYORDUK”Popovich, eski süperstarı için şu ifadeleri kullandı:

“Bu takası yaptığımızda ve onu draft ettiğimizde, onun ‘Kawhi Leonard’ olacağını bilmiyorduk. Tıpkı Manu’yu [Ginobili] draft ettiğimizde Manu olacağını bilmememiz gibi. Bir oyuncunun, 4. ya da 19. sıradan draft edilse de, nasıl gelişeceğiniz asla bilemiyorsunuz. Hiç bilemiyorsunuz.”

“Fakat başından beri, Kawhi’ın örnek niteliğinde olan bir çalışma ahlakı vardı. Onunla yaptığımız ilk şey, savunma hakkında konuşmaktı. İlk günden beri ona söylüyordum. ‘Ligin en iyi savunmacılarından biri olman gerekiyor. Bu senin ilk amacın. Hücum zamanla gelir’ demiştim. Çok iyi bir savunma oyuncusu olabileceği belliydi… Ama kesinlikle, her geçen yıl, hücum tarafında çok daha iyi hale geldi.”

Leonard, dört maçta ortalama %51.9 isabetiyle 27 sayı atıyor. Diğer rakamları da etkileyici olan Kawhi, ortalama 6.5 ribaund, 7.5 asist, 1.8 top çalma ve 1.2 blok ile oynuyor.
betpas önerdiğimiz bir sitedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir