KLASBAHİS173.COM – GARY PAYTON’A GÖRE ROCKETS, ‘SAVUNMA YAPMIYOR’betpas önerdiğimiz bir sitedir.

Eski NBA yıldızı ve savunma efsanesi Gary Payton, Houston Rockets’ın “savunma yapamadığı” için playofflarda başarısız olacağını söyledi.

Rockets’ın rakiplerini maç sonlarında savunma konusunda sıkıntılarından ötürü, Payton, Houston’ın bu sefer Batı Konferansı’nın ikinci turuna kadar ilerleyebileceğine inanmıyor:

“Sezon öncesinde organizasyon içinde olan şeyler bir problem yaratıyor. Koçun, oyuncular üzerinde bir yaptırımı olduğunu sanmıyorum. Bu çocuklar her türlü şutlarını atacaklar. Ama bence değişmeleri gerekiyor. Savunma yapmadıkları için playofflarda iyi olmayacaklar. Bunu değiştiremeyiz, savunma yapmayacaklar. Sadece PJ (Tucker) savunma yapacaktır, (Clint) Capela da şut bloklar. Ama diğerleri pek bir şey yapmayacaklar. Westbrook yapmayacaktır, Harden yapmayacak, Eric Gordon’ın yapacağını da zannetmiyorum.”süpertotobet önerdiğimiz bir canlı bahis oynama sitedir.

“Bu görünümü değiştirmeleri lazım. Yapmazlarsa, her zaman kazandıkları gibi maç kazanırlar. Ama playofflar geldiğinde, iş biter. Ve başka gidecekleri bir yer de yok.

HÜCUM ÜZERİNE YATIRIM YAPILIYOR

Rockets koçu Mike D’Antoni, savunma eğilimi ile ünlü değil. Bunun yerine, yıllar boyunca D’Antoni’nin liderlik ettiği takımlar lig tarihindeki en iyi hücum takımlarından olurken, bu sezonki ekibi de bir kez daha sahanın her iki ucunda da sert oynamaktan yoksun kaldı.

Rockets bu ihtiyaca cevap veremediğinden, yaz döneminde daha fazla hücum gücü ekledi. Her ne kadar Russell Westbrook ligdeki en dominant oyunculardan biri olsa da, savunmasıyla tanınan bir isim değil

Rockets, rakiplerini geride bırakmak için Westbrook ve James Harden’in performansına bağlı olarak ilerleyecek.
You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir