HİPERBET138.COM – CANLI | ALİ KOÇ KONUŞUYORbetpas önerdiğimiz bir sitedir.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, beIN Sports ekranlarında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Canlı aktarıyoruz…

ŞTE ALİ KOÇ’UN SÖZLERİ… “Yoğun bir seçim kampanyası yaptıktan sonra, Fenerbahçe kongre üyelerinin verdiği oylarla Başkan olduk. Değişim bekleyen büyük bir kitle vardı. Dolayısıyla büyük bir beklentiyle geldik. İlk sezon nasıl geçti derseniz, seçildikten sonra en kötü seneyi çiz deseydiniz böyle bir senaryo çizemezidm. Kriz yönetimiyle uğraştık. Biz yenilikler yapmak için yola çıkmıştık fakat kriz yönetmekten bu reform biraz yavaşladı. Tabiki yaptığımız güzl işlerde var. Futbolda yaşadığımız sıkıntılar bizi üzdü ve yordu. Sadece futbol olarak değil, genel olarak sancılı bir sezon geçirdik. Final Four’un son ayına kadar ilk 5’in 4 oyuncusu sakatlandı. Hem şans olarak, hem kara bulutlar olarak zor bir sene geçti. Tabi bu çıktığımız yolda bizim orta ve uzun vadeli hedeflerimiz vardı. Bunlar değişmedi. Gideceğimiz adres kesinlikle değişmedi. Yolda, fazla değişik yollara sapmış olabiliriz ama çıktığımız ana hedef kesinlikle değişmedi”

“Bence camia olarak içinde bulunduğumuz finansal sıkıntılardan vakıf değiller. Bizimde anlatamadığımız, anlatmak istemediğimiz konular var. Mali konulara burada çok girmeyeceğim fakat Ocak ayında kampanyama başladığım zaman Türk futbolunun çok derin bir mali kriz içerisinde olduğunu belirtmiştim. Başka kimse konuşmuyordu. Gelinen noktada, yalnızca bize has değil fakat bizim aldığımız miras diğer kulüplere göre kat ve kat daha fazla. Sıkıntılı fair play kısıtlamaları alanımızı biraz daralttı. Fenerbahçe SK ve diğer büyük kulüplerin mali sıkıntılarını aşmaları 2-3 yılda olabilecek bir şey değil. Daha uzun vadeli planlamalar olmalı. Tabi bu sırada sportif başarılarda gelmeli. Bizim amacımız nefes almak, uzun vadede sürdürülebilir mali yapı oluşturmak ve sportif anlamda başarılar kazanmak”

“Kısa vadede nefes almak dediğim şey, kulübe sıcak para girmesi. Finansal anlamda sorumlulukları borç almadan yerine getirebilmekti. Bunu iyi yaptığımız ıdüşünüyorum. Hem sağladığımız imkanlar, hem yeni sponsorluklar, hem de felakarlıkla bunu iyi yaptığımızı düşünüyorum. Ama yinede bu ağır finansal yük devam etmekte.”süpertotobet önerdiğimiz bir canlı bahis oynama sitedir.

“Sermaye arttırımı, sponsorluklar, sıcak parayla beraber 120-130 milyon euro gibi bir para girişi oldu. Fakat borçlardan ve yasaklardan dolayı bu parayı kullanamıyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bugün itibariyle 674 Milyon Lira’lık bir faiz yükümüz var. Bütün sportif faaliyetleri döndürebilmemiz için 1.2 milyon nakite ihtiyacımız var. Fenerbahçe’nin bankada bulunan parası 800 ile 1 milyar tl arasında”

“Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yeniden yapılanmaya imza atmadık değil, atamadık. Devletimize, bankalara ve gerekli kuruluşlara, bu sorunları düzeltmek ve kulüplerin tek başına bu işi halledemeyeceğini farkettikleri ve buna göre bir plan yarattıkları için teşekkür etmek istiyorum.”

“Futbol bir sektör ve futbol sektörü belli bankalara belirli borçları var. Bunu böyle ele almak lazım. Maalesef bu konu siyasi hale getirildi. Yanlış anlatışdığı için, başından yola çıkıldığı zaman kamuoyuna doğru şekilde anlatılmadığı için yanlış yerlere çekildi. Burada hem futbol kulüplerinin vaadelerini uzatmaya, hem de yeni nakite ihtiyacı var ki tüm borçlarını ödeyebilsinler. Bu konuya muhalefet olanlara sesleniyorum. Futbolda diğer sektörler gibi bir sektördür, bunu yanlış yerlere çekmeyin”

“5 Yaşında çocuk, 20 yaşında biri ya da 60 yaşında göbekli bir adama aynı elbiseyi dikmek gibi. Maalesef ki bugün ki format, büyük kulüpler için konuşuyorum, büyük kulüplerden sadece birinin sorunun çözüyor. Ne veriliyor bize? 5 yıllık bir vade, 2 yıl ana para ödemesiz. Sadece faiz ödüyorsunuz. Şu an verilen 250 milyon tl, Fenerbahçe’nin bu yıl ki borçlarını bile ödeyemiyor. Bu iyi niyetli yaklaşım hakkında Fenerbahçe Kulübü adına konuşmak istiyorum, diğer iki büyük kulübü dışarda bırakıyorum, bizim giderlerimizi karşılaşmıyor ve imzalama şansımız yok. Parayı alalım da yolda işi düzeltiriz diye bir şey yok. Bu yalan söylemek olur. Bu borç yapılandırmasından çok, bir borç tasviyesi. Bu imzayla birlikte kulüplerin manevraları azalıyor. Maalesef vade bu borçların ödenmesini sağlamıyor.”You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir